Фінансовий Контроль

Всеукраїнський науково-практичний журнал

Вхід / Реєстрація

Journal

ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

Дата розміщення новини: 2018-04-13

Я працюю на посаді заступника директора з навчальної роботи коледжу. Чи маю я право займатися викладацькою роботою та яким обсягом це дозволено?

Світлана Костенко, с. Шевченкове, Черкаська обл.

Відповідає фахівець: Наталія Покотило

заступник начальника відділу державного фінансового аудиту

у галузі науки та інформації Держаудитслужби

У процесі проведення державного фінансового контролю у закладах освіти при перевірці питання дотримання законодавства під час нарахування та виплати заробітної плати працівникам закладів освіти Держаудитслужба керується Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі – Інструкція № 102).

Щодо поставленого питання слід вказати, що відповідно до п. 91 Інструкції № 102 керівні працівники закладів освіти, керівники фізичного виховання центрів допризовної підготовки можуть проводити викладацьку роботу чи заняття з гуртками у цьому закладі, але не більше ніж дев’ять годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони на основній посаді отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники дитячих дошкільних закладів можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі обсягом не більше ніж 18 годин на тиждень.

Крім того, у сільській місцевості директори та їх заступники при відсутності вчителів або викладачів з відповідних предметів можуть проводити викладацьку роботу обсягом не більше ніж 12 годин на тиждень (480 годин на рік) з дозволу відповідного органу управління освіти.

Цим же пунктом вказаної інструкції передбачено, що директори, їх заступники з навчальної роботи в дитячих музичних, художніх школах, школах мистецтв, школах загальної музичної освіти можуть проводити викладацьку роботу в середньому не більше ніж 12 годин на тиждень, якщо вони на основній роботі отримують повний посадовий оклад.

Інші працівники закладів освіти можуть проводити викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у цьому ж закладі освіти, але в середньому не більше ніж дві години на день (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони на основній роботі отримують повний посадовий оклад (ставку).

У випадках, коли вищезгадані працівники отримують на основній посаді 0,5 посадового окладу (ставки), їм дозволяється проводити викладацьку роботу в середньому не більше ніж три години на день (18 годин на тиждень, 720 годин на рік), а при виконанні цієї роботи в 1 – 4 класах – до 20 годин на тиждень.

Вказаним працівникам за норму годин, визначену у цьому пункті, оплата проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) згідно з порядком, передбаченим відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

За години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену у цьому пункті, проводиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше ніж за 240 годин на рік.