Фінансовий Контроль

Всеукраїнський науково-практичний журнал

Вхід / Реєстрація

Journal

ЯК ВИЇХАТИ НА СВОЄМУ АВТО ЗА КОРДОН?

Дата розміщення новини: 2017-12-06

Продовжуючи тему безвізової подорожі до країн Євросоюзу, ми сьогодні пропонуємо статтю-пам’ятку для українців, які збираються відвідати Європу на власному авто

На «іменних» номерах до Європи не потрапиш

 

Отже, що потрібно знати при виїзді за кордон на автомобілі?  

Мабуть, найголовніше – авто повинно мати відмінний стан. По-перше, сам водій почуватиме себе впевненіше, подорожуючи шляхами Європи, по-друге, на в'їзді до деяких країн ЄС (Польща, Чехія) техстану автомобіля приділяється особлива увага – і не тільки відмінному технічному стану, а й наявності в машині  аптечки відповідно до євростандартів, вогнегасника, знаку аварійної зупинки, троса, запасного колеса, світловідбиваючих жилетів та наклейки "UA".

Також треба пам’ятати, що у багатьох країнах Європи діє заборона на тонування. Стосується це, зазвичай, переднього скла. А от у Німеччині є своєрідна заборона на використання протитуманних фар: використання їх не за призначенням карається штрафом.

Також важливою умовою для успішного проходження митного кордону є відповідність гуми шин сезону. Варто також звернути увагу на те, що виїжджати за кордон потрібно на державних номерних знаках, бо індивідуальні «іменні» номерні знаки дійсні тільки на території України.

 

Пакет наших документів + «Зелена карта»

 

Для подорожі за кордон на своєму авто необхідно мати при собі такі документи: діючий закордонний паспорт; віза (у разі потреби), оформлення якої здійснюється в консульстві країни, до якої планується подорож.

Крім того, дозвільні документи на авто:  обов'язково – технічний паспорт на транспортний засіб. Якщо ж подорож планується  на чужому авто, водію треба мати відповідну довіреність на авто. Слід зауважити: якщо транспортний засіб – «у кредиті», а в технічному паспорті вказується, що банк є співвласником авто, то необхідно буде також на перетині кордону надати довідку з нього про те, що банк не заперечує проти вивозу транспортного засобу за кордон.

Звичайно, слід не забути про посвідчення на право керування транспортним засобом – якщо мова йде про Євросоюз, то з українським пластиковим посвідченням не буде ніяких  проблем, а ось ламіновану картку краще замінити, оскільки в документі обов’язково має бути вказаний термін дії.

 

Також треба знати, що наша  «страховка» не діє за кордоном.

Для того, щоб усе було законно в Європі, необхідно придбати страховий поліс, який називається «Зелена карта» – це обов’язкове страхування для автовласників, котрі виїжджають за межі території України на своєму автомобілі. Власне, саме “Зелена карта” забезпечує виплату страхового відшкодування – незалежно від того, хто є винуватцем ДТП.

 

Основна мета міжнародної системи страхування «Зелена карта» – врегулювання претензій постраждалих у ДТП, здійснених за участю іноземних авто, відповідно до національного законодавства країни, де трапилась аварія.

 

Втім, ДТП за кордоном – тема окремої статті, що потребує детального покрокового опису ситуації. Подібний матеріал «Фінансовий контроль» планує надрукувати у найближчих числах журналу.

 

Підготувала Наталя Витюк,

за інформаційної підтримки

Експертно-правової групи «Незалежного інституту судових експертиз» (НІСЕ)