Фінансовий Контроль

Всеукраїнський науково-практичний журнал

Вхід / Реєстрація

Journal

У трьох районних управліннях соціального захисту населення Тернопільщини зайво виплатили державної допомоги та компенсації на 1,6 млн грн.

Дата розміщення новини: 2016-12-27

Фахівці Держфінінспекції в Тернопільській області під час ревізій трьох районних управлінь соціального захисту населення, а саме Шумської, Лановецької та Борщівської райдержадміністрацій, – виявили порушення, що призвели до втрат, на загальну суму  1,6 млн грн.

Так, громадяни, які були оформлені як піклувальники за інвалідами І  групи та особами, що досягли 80-річного віку, фактично не здійснювали такого догляду, бо перебували за межами країни. Однак вони отримали від управління соціального захисту населення Шумської РДА компенсацію, а з державного бюджету за них безпідставно переказали до Пенсійного фонду України єдиний соціальний внесок на загальну суму 216 тис. грн.

Через те, що деякі громадяни подали недостовірні відомості про отримані доходи, володіння чи користування транспортними засобами, управління соціального захисту населення Шумської РДА зайво виплатило їм державної соціальної допомоги як малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 206 тис. грн.

Аналогічні порушення, які призвели до втрат загалом на 1 млн грн, фінінспектори виявили і в управліннях соціального захисту населення Лановецької та Борщівської райдержадміністрацій.

Завдяки діям працівників інспекції ще до завершення контрольних заходів забезпечено відшкодування втрат на суму понад 725 тис. грн та попереджено зайву виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям на суму 100 тис. грн.

Матеріали ревізій передано до правоохоронних органів.