Фінансовий Контроль

Всеукраїнський науково-практичний журнал

Вхід / Реєстрація

Journal

Європейський лікбез для держслужбовців у сфері аудиту

Дата розміщення новини: 2018-11-13

CEF – це міжнародна організація, яка підтримує розвиток передового досвіду в галузі фінансів та аудиту шляхом навчання державних службовців у Південно-Східній Європі

 

CEF постійно співпрацює з партнерами з інших країн для підтримки їх у галузі державного фінансового управління, податкової політики та адміністрування, а також у реформі центрального банку.

Для забезпечення реалізації своєї мети CEF організовує і проводить спільні інноваційні практичні навчання для обміну досвідом з представниками країн, які тільки почали свій шлях реформування системи державного управління, з представниками країн, які вже знають про шляхи проводення таких реформ, маючи великий досвід у цій галузі.

Центр передового досвіду в галузі фінансів був створений 2001 року Урядом Словенії з ініціативи Міністерства фінансів Словенії у тісній співпраці з іншими міністерствами фінансів колишніх югославських країн та Албанією. Після 14 років успішної роботи як регіональної установи CEF 2015 року нарешті була визнана міжнародною організацією. Така зміна статусу дала змогу розширити межі співпраці з установами-партнерами.

CEF має свою структуру управління, яка складається з Ради керівників, Консультативної ради, Координаторів та Секретаріату. У кожного з органів управління є чіткі й взаємодоповнюючі цілі та обов'язки. Така тісна співпраця зацікавлених структур є важливою для якісної реалізації програми розвитку. Як міжнародна організація, CEF відкрита для будь-якої країни або організації, що зацікавлена у сприянні обміну знаннями, підготовці та наданню технічної допомоги у сфері управління державними фінансами, банківській справі, а також інших сферах державного управління.

Центр передового досвіду в галузі фінансів наразі проводить навчання та поширює знання і досвід у таких сферах:

  • Бухгалтерський облік;
  • Аудит;
  • Підготовка та виконання бюджету;
  • Центральний банк;
  • Лідерство в управлінні реформами;
  • Податкова політика та адміністрування.

Навчальна програма у галузі аудиту спрямована на обмін досвідом між аудиторами державного сектору з різних країн і фокусується на державному внутрішньому фінансовому контролі (PIFC). Програма спеціально розроблена для країн-кандидатів у реформуванні їхніх систем внутрішнього контролю або впровадженні системи внутрішнього контролю в державному секторі з метою забезпечення належного управління та захисту державних ресурсів.

Центр передового досвіду в галузі фінансів постійно запрошує держслужбовців із країн Європи, які працюють в різних державних сферах, для обміну досвідом. Приймаюча сторона гарантує безкоштовне навчання англійською мовою та харчування під час навчання, а проживання та переліт оплачує учасник сам або його спонсорська організація.

На офіційному сайті CEF за посиланням: https://www.cef-see.org/olc/ можна зареєструватися і пройти навчання он-лайн за темою, яка зацікавить користувача. Тож усі бажаючі можуть долучитись до таких навчань.

 

 

Наталія Лозинська,

головний держаний аудитор

Управління розвитку державного фінансового

 аудиту та євроінтеграції  Держаудитслужби